Trochę o nas PDF Drukuj

 

Początki działalności RADAR groop to końcówka lat 90-tych. Wtedy jeszcze się tak nie nazywaliśmy. Po prostu robiliśmy wspólnie różne "dziwne produkcje" na naszych pierwszych komputerach. Z braku mocy przerobowej (komputery z rodziny i486) i odpowiedniego sprzętu, nie były to jeszcze filmy. Początkowo były to proste, paro sekundowe animacje i obrazki. Czasem jakieś melodyjki. Chwilowo bawiliśmy się też w bieganie z kamerą i kręcenie amatorskich filmów, montując je na dwóch magnetowidach, oraz dodając do nich prezentacje z komputera.

W połowie 1999 roku powstała pierwsza część komiksu o Benku Kaloszu. Od której wszystko się rozpoczęło. Komiks powstał na papierze, malowany ołówkiem. Następnie skanowany i retuszowany już na ekranie komputera. Postanowiliśmy założyć swoją pierwszą stronę internetową, już pod nazwą RADAR, na której umieściliśmy w/w komiks.

 


Początkowo, komiks był głównym elementem strony, a dział download był bardzo skromny. Dlatego też przez długi okres byliśmy kojarzeni z "internetowym" komiksem. Pomysł ten spodobał się prowadzącym program "Radiowe Studio Internauty" w radiu Weekend, gdzie wygraliśmy konkurs na "Stronę Tygodnia" i udzieliliśmy pierwszego wywiadu. To wydarzenie zmotywowało nas do dalszej pracy. Powstała druga oraz trzecia część komiksu o benku kaloszu, którego przygody możesz zobaczyć na naszej WWW. Stworzyliśmy całą masę animowanych gifów, których część możesz pobrać w dziale download. Ostatecznie jednak zajęliśmy się produkcją kina niezależnego: głównie animacji. Na koncie mamy również kilka filmów fabularnych. Poczytasz o tym więcej w dziale filmy. Największym naszym osiągnięciem jest wyprodukowanie filmu animowanego "American Movie". Film wyświetlany był na oficjalnych i undergroundowych pokazach kina niezależnego, animacji i kina komediowego w Polsce i za granicą.
Pod koniec roku 2003 rozpoczęliśmy współpracę z powstająca w tym czasie stacją telewizyjną 4FUN.TV. Powstała dla nich 10-cio odcinkowa seria filmów animowanych pod tytułem "American Movie Television". Można je obejrzeć na naszym kanale YouTube lub klikając w menu American Movie Television. Zmiany personalne we wspominanej TV uniemożliwiły nam dalsza współpracę.

Przez lata naszej działalności poznaliśmy wiele osób, które w większym lub mniejszym stopniu pomogły nam zrealizować niektóre projekty. Często całkowicie bezinteresownie, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Blisko związaliśmy się z portalem Szorty.pl, oraz stowarzyszeniem WroFILM, którzy to zauroczeni fenomenem American Movie bardzo nas popularyzują, zarażając przy tej okazji nowych fanów :)

 

>>  Patrz też Pokazy i media i Nagrody

 

 

Poprawiony: czwartek, 25 października 2018 10:22
 

Arek ARO Roziewicz - RADAR groop 2011

www.000webhost.com